AleGrafika – 3 gry zeszytowe do pobrania

Tak zwane gry zeszytowe to idealne rozwiązanie na nudę, no bo przecież kto z nas w szkole nie zagrał chociaż raz w kultowe państwa-miasta?
Pomimo tego, że w tradycyjnej, papierowej formie, wybrane przeze mnie gry to rewelacyjne czasoumilacze, gwarantujące mnóstwo śmiechu i rewelacyjnej zabawy.

Gdyby ktoś z Was, nie miał okazji zapoznać się z moimi propozycjami wcześniej, zostawiam krótkie opisy zasad przygotowanych gier:

Grę rozpoczyna gracz A, stawia kropkę na środku planszy i robi kreskę do najbliższej kratki w dowolną stronę (góra, dół, lewo, prawo lub na skos). Po zakończonym ruchu gracz na końcu narysowanej reski stawia kropkę. Celem gry jest dotarcie piłką (kropką) do bramki przeciwnika. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to to, że linie boczne są jak ściany i piłka się od nich odbija, nie można przechodzić przez już narysowane linie, a jeżeli dojdziesz do narysowanej już kropki, możesz kontynuować swój ruch.

Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy, na pierwszej mapie rozmieszczacie swoje statki, na drugiej zaznaczacie oddane strzały i ewentualne trafienia.
Każdy z graczy na początku gry otrzymuje do rozmieszczenia:

jeden czteromasztowiec

dwa trzymasztowce

trzy dwumasztowce

oraz cztery jednomasztowce.
Ilość masztów statku określa, ile zajmuje on kratek na mapie, statki można dowolnie ustawiać i obracać z zachowaniem zasad, że każdy maszt jednego statku musi stykać się z jego kolejnym masztem ścianką boczną (nie może łączyć się na ukos) oraz dwa statki nie mogę „dotykać” się ani ukosem, ani żadnym bokiem masztu.

Losujemy osobę, która mówi alfabet i rozpoczynamy. Wylosowana osoba mówi na głos „x, y, z”, i kontynuuje mówienie alfabetu od literki „a” już myślach. Gracz siedzący po jej lewej stronie mówi w pewnym momencie „stop”, a osoba mówiąca alfabet powiadamia wszystkich, jaka literka została trafiona.
W tym momencie trzeba jak najszybciej wymyślić i zapisać po jednym słowie do każdej kategorii zaczynającym się na daną literę. Osoba, która pierwsza wypełni wszystkie kolumny, zaczyna głośno liczyć.
Punktacja została opisana na planszy.
Pod koniec gry sumujemy zdobyte punkty 🙂

Pliki jak zawsze przygotowałam w formacie pdf dostosowane do formatu A4, czyli idealne do wydruku na Waszych domowych drukarkach. Miłej zabawy moi drodzy 🙂

Gry do pobrania TUTAJ

To by było na tyle, ciumkam Was radośnie.

Pamiętaj!Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich projektów i treści w celach komercyjnych.
Nie sprzedawaj, nie modyfikuj oraz nie rozpowszechniaj ich.
POBIERAJ TYLKO DO UŻYTKU WŁASNEGO

Jeden komentarz Dodaj swoje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.